Sobotní Stuttgart

26. listopadu 2007 v 22:51
Víceméně se dá tento výlet považovat za ruskou exkurzi, a to díky převažujícímu podílu ruských hlasitých studentů. Jediná tichá ruska, která se nefotila u každé ptákoviny je moje Olga. Město ozdobené na každém rohu odznakem Mercedes je hlavním městem Bádensko-Wuertemberska a má asi 590 tisíc obyvatel.
Při návštěvě Státní galerie mě potěšil Andy Warhold, Picasso a příjemně mě polechtal obrázek Pelliniho "Antica Roma" z poloviny 16.stol, na kterém byly zobrazeny kupodivu obrazy známých míst v Římě. OOO Říme, Římánku, Barbánkovi se stýzká..asi Tě budu muset jet zase zkontrolovat...jak jsi zase zase vyrostl a jak jsi stálé stejný, neměnný, nádherný. Kéž by se od Tebe Stuttgart něco přiučil. Ani starý a nový zámek, ani moderně opravený kostel zničený za druhé svět. války se zvláštní klikou (viz obrázek), ve mně nezanechali takovou "stopu" jako hrneček teplého svařáku.Ten opravdu neměl chybu, ale jediná "stopa" na celé město zdá se mi poněkud málo. No dobrá takzvaný bleší trh, vznešeně zvaný Flohmarkt, by mou duši také zahřál, kdyby se mi tam bývalo podařilo něco objevit. Taj jen doufám, že čínským a ruským přátelům se výlet líbil víc.
Večer jsem si náladu zlepšila, šli jsme totiž s Elfi a s Kurtem do malebné hospůdky, všichni se tam znají a správňácký hospodský s kulaťoučkým bříškem a s utěrkou hozenou přes rameno mi usmažil ty nejlepší brambůrky.To v čem plavaly nebyl olej, to chutnalo tak dobře a vonělo, že to musel být "sosíček" :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama