Vánoce tentokrát jinak...

2. prosince 2007 v 22:39
I medvěd Brtník by mi mohl dnešní třináćti hodinový spánek závidět. Po zařizovacím odpoledni jsme s číňánkem vyrazili na konzert. Čekala jsem hodně ,ale to co nás oba čekalo jsem etdy rozhodně nečekala. Kostel Sankt Gephards Kirche se pomalu plnil lidmi, ale ve předu začalo zpívat jen pár. Stěžovala jsem si Lijovi, že ti lháři v novinách psali o 350 zpívajících. V kostele bylo ale celkem dvanáct zborů a pokždé se rozsvítila jiná část kostela a začal zpívat další chór. Nádhera, nádhera, prostě něco neuvěřitelného. Předposlední píseň zpívalo všech 350 členů a uprostřed stál dětský sbor a každé dítko drželo v ruce svíčku. Nejvíc moje srdíčko zasáhnul moment, kdy v jedné chvíli než začal zpívat sbor další začalo nějaké mrně nahlas broukat. Celý kostel se totiž rozesmál, byl to smích asi tak osmiset lidí...a stejný počet si potom zazpíval poslední tradiční německou vánoční koledu. Jen já a Liju jsme neznali slova a tak jsme se alespoň krásně upřímně spokojeně usmívali.
Myslím, že si tento rok dám předsevzetí ještě ke konci roku:
"Tyto Vánoce si vychutnám bez schánění bezchybných dárků a bez bezmyšlenkovitého přejídání se. Budu je vnímat v klidu, tak jak se mi nabízejí. Budu jen pečlivě naslouchat, přivoním sí a budu vnímat tu jejich zvláštní atmosféru, která otevírá lidská srcde a hřeje zevnitř jako svařáček. Tady v Kostnici to jde tak nějak samo, ale ty pravé Vánoce, ty co zní nejlíp a voní nejvíc, budou stejně až u nás v Táboře, u nás za zimákem, u nás v sedmém patře:o)!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 máma máma | 3. prosince 2007 v 9:34 | Reagovat

Ty pravé Vánoce jsou právě o klidu a míru, a to nejen v duši. Takže žádné přehánění s dárečkama, žádné přejídání, ale pěkně u pohádek a na vycházkách s Ejmi. Zdraví máma

2 Barbánek osobně Barbánek osobně | 3. prosince 2007 v 20:21 | Reagovat

Mami, asi stárnu nebo co, ale tak nějak mi začíná pár věcí docházet a nejvíc se těším na Mrazíka po stopadesatétřetí a na to, jak budu Ejmi celá štěstím bez sebe skákat ve sněhu. A pak se taky těším ....jo už to mám, já se prostě těším DOMU!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama