Město plné bláznůůůůů

2. února 2008 v 0:15
Nevídáno neslýcháno…
To, co se tady v Kostnici teď děje si našinec může jen těžko představit, nezažije-li to na vlastní kůži, neuvidí-li to na vlastní oči, neucítí na vlastní nos, neuslyší na vlastní uši a neochutná jak to chutná večer a jak ráno poté nic nechutná.
Může se to vyprávět, vyučovat na gymplu, popisovat různými způsoby, ale opravdu tady člověk musí být.
O Fasnacht se tu hodně mluví je to veselice, na kterou se místní celý rok připravují a těší, takže jsem očekávala hodně, ale to co se děje, to se očekávat nedalo.
Nejdůležitějším dnem je Schmotzige Dunštag, ale již ve středu večer jde městem průvod. V Kostnici existuje několik spolků. Každý z nich má jiný kostým a jsou to nádherné drahé masky vyřezávané ze dřeva a kostýmy šité tradičně z barevných kusů látek. Jelikožna pár dní město patří bláznům (Narren), masky v průvodu se tak i chovají. Pokud máte blonďaté vlasy a upřímný veselý těžce zamaskovatelný úsměv, můžete si být zcela jisti, že Vám některá mešgrle rozdrbe účes, že si s Vámi zatančí, obejme Vás, že nemůžete ani dýchat a nebo Vám naháže pampeliškové chmýří na kabát. Nemá cenu ho až do pondělka čistit, jelikož by to bylo jako by jste házeli buď perly sviním, nebo hrách na zeď. Kamarád Wenije nevycházel z údivu, měl krásné ochraňovatelské sklony, ale bylo to marné. Masky mají kuráž a bonbónky na rozdávání.
Průvod končí po desáté a všichni poslušně mažou do postýlek, aby se spánkem posilnili na to, co je čeká ve čtvrtek.
Je to den dlouho očekávaný a den dlouhý, už v šest ráno Vás vzbudí bubeníci, bubnující pod oknem, kteří prochází celým městem.
Pak už je jen na Vás, kdy se samozřejmě v masce vydáte do města, kde to žije. My jsme si udělali mezinárodní Kanado-Irsko-Australsko-Švédsko-Českou snídani, kde už se pomerančový džus míchal se sektem. Pak hurá na uni, ale tentokráte ne za účelem vzdělávacím, nýbrž očumovacím. Rektor a celý učitelský sbor mají kostými a skupina bláznů osvobozuje uni. Symbolicky je na pár dní předán králi bláznů klíč od univerzitní, nově elitní budovy a po proslovu rektora se zase jen veselí.
Ani Zdenda Kučerů si Fasnacht nenechal ujít a tak jsem ho ve tři vyzvedla na nádraží a po malé exkurzi mezi blázny jsme vyrazili na českou gulaschek party. Dobrý základ je třeba, takže po gulášku a houskových knedlíčcích se jen zaprášilo. Masky si přidávaly a zase se veselilo…
...aneb najděte minimálně pět rozdílů...
...to já ne , to TRPASLíK!!!...
Městskou dopravou, kde se na Vás z jedné strany tlačil kovboj, z druhé spoře oděná zdravotní sestřička se naše početná česká skupinka dopravila do centra dění. Městem procházel tzv. Hemdlockumzug, studenti i učitelé jsou oblečení do nočních košil, na hlavě mají čepičky na spaní a utíkají městem. Je to šílenost, je to paráda, až je z toho člověku skoro do zpěvu a tak se v ulicích mé milované Kostnice ozývalo: "Od Tábora až k nám, a okolo Hradce v malé zahrádce….Macéko Macko kokokokooo…!"
Divočina nehorázná, tóny se samozřejmě prokládaly lokem něčeho na zahřátí…, ale to se musí, jinak by se člověk pak na diskotéce, kde Vám šlapu na nohy uklízečky, mnichové, doktoři, Elvisové a Bůh ví kdo ještě, opravdu zcvoknul.
Mají to tak chytře vymyšlené, že pátek je den klidu, den odpočívací a jelikož uctívám trdice, ležím dnes celý den v posteli a pilně odpočívám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dorka Dorka | E-mail | Web | 2. února 2008 v 0:21 | Reagovat

na mojom blogu je bleskowka,tak se přihlaš a sorry za reklamu =)

2 misa misa | 4. února 2008 v 7:07 | Reagovat

se ti na nakou bleskovku vyprdnem, nevotravuj !!!

Baruuuuu, krasneeee krasneeeee krasneeeeee, ale mozna te drobitek trumfnu.. hadej co me za chvilenku ceka v Sydney za udalost????? prece preslavny pruvod gayuuuu a lesbicek... cele Sydney uz tim zije :o]]

3 Barbánek osobně Barbánek osobně | 4. února 2008 v 9:02 | Reagovat

Hm, tak to teda klobouk dolu ...aneb madam ja padam. Hele, tam mam bejt ja  a ne Ty:o) Me tatka vozil na ruzove Liberte do jeslicek! No nic, asi se tam jen tak nedostanu, amm ted par dulezitych terminu, ale zadam te o podrobnou dokumentaci!

4 Reimund Reimund | E-mail | 7. května 2008 v 18:32 | Reagovat

Tak jestli ten tygr Gulasek je muj bracha Martin, tak jse jdu obesit. Zrovna mi to ujelo to textilu a muj zachvat mi nici brisni svalstvo.

5 Barbánek osobně Barbánek osobně | 8. května 2008 v 2:54 | Reagovat

Nahodou rikali jsme mu celej vecer kocour a byl k sezrani...mimochodem pozdravuj ho, ale myslim, ze on si to tu cte taky...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama