Prosinec 2008

Shrnutí 2008?

31. prosince 2008 v 15:59
Jsem poslední den roku tak strašně vyčerpaná, že ho ani nemám chuť rekapitulovat. Ale událo se toho hodně...veliké a zásadní lásky přicházely a odcházely a zase přicházely... Londýn mě spatřil po mých narozeninách. Oslík s penízkama se otřásl díky bohatému panu Aignerovi v Mnichově...
Bakalář se mi sice až na druhý pokus podařil, nástup na školu pokračující byl bezbolestný. Opět jsem se dostala na prkna co pro mě znamenají svět. Hádky a nešváry v rodině mi ukázaly že už jsem asi opravdu ve světě dospělých, kde nic bez intriků neprobíhá a ne vždy vše končí dobrým koncem. Během roku mi náhody křížily cestu a já za ně byla rádá. Co přinese rok další, to tedy netuším, ale už to, že to budou zážitky nové je pozitivní.

Největší klad dnešního dne vidím v tom, že mi Blůša nezdrhne jako minulý Silvestr. On dnes totiž je v Praze a tahá 5Okg kufry německým starým homosexuálům, u toho si zpívá s Vondrajdou a Samerem a krouti se u toho jako Kerndlovka.

Všem přeji aby do příštího roku vkročily šťastně a nebo se tam aspoň s blaženým úsměvem doplazili po čtyřech.


Blůša měl narozeniny...

24. prosince 2008 v 14:45
Sněženky a machři po 20 letech byly tak chybým pokusem o zábavu, že se to muselo zapít třema šampaňskýma. Nezapomenu, jak Blůša zakašlal vždy než to šáňo v kině bouchnul.
Osm odvážlivců znuděných debilním finem se pak šouralo směr bowling. Jak to vypadalo dál se mrkňete tady.


Já nemám čas, kecám mám ho mraky, nikam sem neodletěla a tak se válím a dost mě to baví:o) Mám novou kachnu, spíme spolu a ona je kachna velmi spací..
Ještě že tu fotodokumentaci Hofmy udělala:o). Baví mě když lidi makaj za mě:o)


Lucia Tåg

13. prosince 2008 v 22:38
Děti jako malý motýlci nakřížení s andílky...
Takhle podobně dnes vypadalo mé dnešní odpoledne

Ve Švédsku se slaví svátek Svaté Lucie. V Brně místní švédská společnost slavila v salónku hotelu Caital. Mně se to líbilo, jen číslo 31 nevyhrálo v tombole:o( A to tam měly tak pěkné vánoční ozdoby z Ikey:o)


A kdyz me popadne basnicke strevo, sednu si tise do koutka a hodim to na papir

Předvánoční panika má v sobě klidné chvíle ..hledej

12. prosince 2008 v 20:17
Adventní čas je krásný v kuchyni mojí babičky...když tam ona není a nelítá po celé kuchyni v nervoveém záchvatu, že rohlíčky nedrží v troubě tvar rohlíčků, že v tom receptu od sousedky určitě něco chybí, protože to těsto prostě nevypadá jako těsto. Advent a přicházející Vánoce musí vonět. Vonět tak jako ta naše kuchyň teď. Koukám na zasněžené domy, kde svítí v oknech více či méně kýčovitě blikající světýlka, přivírám oči a nasávám. Tahle vůně je jedinečná.

Odpoledne nám dneska seděla na sušáku na okně sýkorka, tak jsme jí všichni tři pozorovali. Dědu to inspirovalo a udělal prý ptáčkům krmítko. Ještě jsem ho neviděla, tak jen doufám, že neuřízl vršek od krabice s mlíkem a nenasypal do toho moje müssli

Nějak se mi to teď rozkládá v hlavě, říkám si jestli mám opravdu odletět, ale už to tak asi nechám. 22.12. až 5.1. mě můžete potkat v Londýně, budu se ploužit ulicemi a pozorovat lidi, to tam dělám. Budu koukat na zářící oči dětí, na businessmany s plnou náručí papírových tašek nejdražších značek, na přenádherné výlohy...budu myslet na babičku a dědu a oni budou mylset na mě. Nebudu s nimi v tak důlěžitý den, ale myslím, že pro ně je důležitý jakýkoliv den, kdy jsem s nimi.


Minulé dny mi přinesly konzert v Budějovicích. V hospůdce u náměstí nejen dobře vaří, ale můžete si půjčit i knížku, třeba broučky(asi jedno z prvních vydání) a číst si. To by byla ale škoda, když se Jana Bezpalcová chopí akordeonu a hubeňour Michal Plachta kytary. Pak už k dokonalosti poslouží jen přítomnost člověka, který vnímá setjně a tradaáááá vstřebáváme zážitek.

Udělejte si lidi chvíli klidu v tomhle shonu.
Zkusil si někdo z vás stoupnout uprostřed nákupního střediska? Jen tak stát a pozorovat ten šrumec?
Jdětě se projít do přírody a koukejte se hloubavě kolem sebe.
Kdo z vás už to dlouho neudělal, zajděte si do kostela. Že nejste věřící?To vůbec nevadí...
Kupte si něco, co si pamatujete z mládí. Třeba bonbony Fialky a nebo v mém případě fungují Tuty Fruty.
Obejměte své blízké a pošeptejte jim do ucha, že je máte rádi.
Otevřete si před spaním okno, vykoukněte, nadechněte se čerstvého vzduchu a něco si přejte.
Kdo si toho málo přeje, tomu se toho málo plní.
Jo a už jste napsali Ježíškovi? Že neexistuje? Že už jste na to staří? Ale, ale...no tak

Svatá Barbora a den jedné Barborky

6. prosince 2008 v 13:36
Čtvrtý prosinec je mým dnem. Mám v kalendáři takové jen dva. Myslím tím 25. června, kdy moje zelené oči poprvé mrkly na svět a ten druhý(4.12.) má cosi společného s tím jménem, co mi dali rodiče. Vlastně si ho prý vydupala babička, abych byla celý život babiččina Barunka. No, kdo ví jak to tehdy bylo. Každopádně se jmenuji jako každý druhý pes v republice, vlastně fenka:o)
Když jdu po sídlišti, obracím poslušně na povel hlavu a mám co dělat nerozběhnout se pro klacík, který mi hází každý druhý páníček:o)
Jméno je to moje,patří ke mně a každý má možnost říkat mi jinak. Je opravdu hodně nápadité. Barunka, Bára, Baruška,Barborka, Bája, Ti co mě neznají by řekli i Barča a nebo Barbora.

Pro babičku budu už navždy Barunka a nebo Baruška, pro dědu jsem bublinka a dušinka. Jsou to vážně zlata zakopaný v lidském těle, ty dva by pro mě dýchali. Já se jim divím, ale PŠŠŠT asi ne, zná mě totiž stejně jao oni...
Malou Báju, která chce obejmout, Barunku co sbírá hříbky v mechu, když je tedy najde. Barborku co ráda tančí, Barbulína, co dělá smutný očí. Barbuchu, co zlobí:o) Barbánka, co si rád vylejvá srdce tím že píše a nebo fotí, no teď budu víc psát.
Je nás na nějak víc v jednom. Mix je to složitý, leč nenahraditelný... aspoň v případě mých staroušků určitě.

Byl to super den ten můj sváteční. Od rána mi chodily milé zprávy a dárečky se mi hrnuly do klína. Babi mi dala nádherný dárek k svátku. Ona se se svojí babičkou dívala kdysi na Stvoření světa od Wericha, a tak když ho viděla na stánku, neváhala. Byla jak malá, hned ho chtěla vidět. Lehly jsme si ke mně na dvojitou postýlku,zachumlaly se a dívaly se spolu. V tom slyším šourání a dědu"No, to já bych se s Váma taky rád podíval". Ležely jsme všichni tři a smály se tomu, jak pán Bůh škrtl zapalovačem , řekl: "Budiž světlo" a bylo:o), tomu jak čert nezbedník osolil vodu a vzniklo moře...víc už si moc nepamatuji. Teplo peřin a klid v duši udělaly své. Z povzdálím ještě slyším láteřící missis generál jak říka, no to je dobrý, vy mi tu usnete a já abych to dokoukala sama. Dokoukala to...


Druhý den mi přišel hned ráno balík z Kostnice. Ty mý zlatý lidi mi poslali adventní kalendář. Mám ho jako smajlík pověšený doma na okně. V každé malé Santově čepičce, botičce nebo rukavičce je dobrůtka a pexeso udělané ze společných fotek. Na každý den jedna fotka, jedna společná vzpomínka.

Vielen Dank meine liebe Ersatzmutti, meine tolle Freundin, mein guter richtiger Mensch.
Du kannst Dir nur schwer vorstellen wie riesige Freude Du mir gemacht hast....Es hängt jetzt in meinem Zimmer auf dem Fenster. Ich habe dazu noch zwei Augen geklebt und mein Fenster ist jetzt das einzige Fester in dem ganzen Tabor, das lächelt.

Das ist für Dich:

Jazz si svištěl mými ušními bubínky

3. prosince 2008 v 22:49
Koukejte co se mi včera podařilo shlídnout, ta slečna je unikát...Když zavřu oči sedím v nějakém začouzeném anglickém lokálu, cucám gin a tonic a ona řádí...nebo snad madam z Moulin Rouge?


Koukněte se na to video!!!!!


Mám za sebou dneska první schůzku s divadelním spolkem tady na FF a mám dobrý pocit.:o)

a tohle je jen tak...

Lisa Ekdahl: Vem vet aneb Kdo vi?

2. prosince 2008 v 0:55

Vsem preji krasny zacatek adventu...snad se malinko priblizi obdobi pred rokem v me milovane Kostnici. Mimochodem vsimli jste si nadherneho stromecku na nametsi v Tabore? Venovala ho nejaka pani ze sve zahradky. Takovouhle jedlicku Zizka nikdaaa nevidel


Du r en saga fr god fr att vara sann
det r en saga i sig att vi funnit varann
vi kunde lika grna
aldrig nnsin mtts
eller var vrt mte
redan bestmt lngt innan vi ftts
vem vet, inte du
vem vet. inte jag
vi vet ingenting nu
vi vet inget idag
vem vet, inte du
vem vet. inte jag
vi vet ingenting nu
vi vet inget idag

Takové knedlo, vepřo, zelo :o)

1. prosince 2008 v 20:08
Vepřo, knedlo, zelo v ekologickém podání
V devět hodin večer mohli divácí ČT2 tuto sobotu sledovat přenos předávání cen vítězům soutěže o nejlepší energeticky úsporné projekty ENERGY GLOBE AWARD z Brněnského výstaviště. Toto celosvětově nejuznávanější ocenění úspory energií v oblasti životního prostředí ,
které má ve světě již osmiletou tradici, se u nás konalo poprvé a setkalo se se značným ohlasem. Přihlásilo se totiž neuvěřitelných 106 projektů. Pětičlenná komise s čestnou předsedkyní poroty Manekou Gandhi však mohla vybrat do šesti kategorií pouze 3 nejlepší projekty. Na celosvětové úrovni se soutěží v 5 kategoriích: Země, Voda, Oheň, Vzduch a Mládež, u nás byla ale přidána ještě kategorie vlastní s názvem Obec.
Slavnostním galavečerem provázel moderátor Tomáš Hanák, který s bravurou sobě vlastní řešil veškerá moderátorská úskalí a to nejen s německy a anglicky hovořícími hosty. Při obeznámení publika s kategorií šestou- Obec, která byla u nás přidána a věnuje se komunálním institucím řešícím úspory energií, přiblížil tuto kategorii publiku: "Takové vepřo, knedlo, zelo v ekologickém podání."

Hlavní hvězdou galavečera byla světoznámá houslová virtuoska Vanessa Mae, o vodě zazpíval kdo jiný než Aneta Langerová a kapela Kryštof přispěla k pohodové atmosféře nejen svým Obchodníkem s deštěm. Neuvěřitelným zážitkem bylo
vystoupení
dvojice akrobatů z Francie.
Záštitu nad slavnostním vyhlášením výsledků převzal předseda české vlády Mirek Topolánek a na předávání nechyběl ani RNDr. Martin Bursík. Předal cenu projektu v kategorii Vzduch, šek na 50 000 si odnesli zástupci Autopůjčovny CNG. V kategorii Země zvítězil projekt Tesca v Žatci, v kategorii Oheň projekt biomasou vytápěného statku na Vysočině, v kategorii Voda vyhrál projekt optimalizace výroby a distribuce teplé vody, v kategorii Mládež zaujal porotu nejvíce Minipark obnovitelných zdrojů energie na ZČU v Plzni. Celkovým vítězem celé večera se stala Obec Měňany, kde jako palivo celé obci slouží štěpka z vlastní výroby a předpokládá se využití i zdrojů dalších jako je třeba šťovík. Podle slov jednatele společnosti E. ON Michaela Fehna měl celý večer za úkol informovat a motivovat českou veřejnost v hospodárném využívání energií. Hospodárné využívání energií souvisí také s otázkou finanční. Hospodařit s energií je záslužné, zároveň ale také něco stojí. Kolikpak asi stálo nalákat Vanessu Mae do největšího města republiky?
Tolik k oficiálnímu průběhu, k tomu neoficálnímu bych podotkla, že držet se částí lidského těla vytvořeného z ledu celkem studí, že jídlo a pití zadarmo je mou smrtí..., že ani lidem z vyšší společnosti není krádeř cizí..., a že fotky z téhle akcičky bohužel nedodám.
Jo a leni, vypadala jsi jako královna:o) a Vanessa jako malá princeznička. Škoda, že Ti nedali do ruky housličky, by si jim ukázala, po kom, že to ta Angličanka původem ze Singapuru má:o)