Září 2009

Nový začátek....start:o)

29. září 2009 v 9:41
"Mít vlastní byt a v něm si žít...:o)", šlo by to napsat i s ypsilon...jelikož jsme ten byt opravdu musely mýt. Nezapomenu, jak paní uklízečka na koleji v Komárově láteřila, že před vystěhováním musíme vymést "kočky". Tehdy mě napadlo, že by mi snad nějaká čičinka spadla za postýlku? Toho bych si snad všimla, ne? Paní uklízečka mluvila o jiných kočkách. Chomáč neurčitých částic různého původu slepený prachem, Fulghum o něm psal jako o vesmírném prachu, který máme všichni doma. Dámy a pánové, máme! Někdo míň, někdo víc a já za postelí a v našem novém oranžovém pokoji s velkým balkónem už žádnou "kočku" nemám:o) Jsou všechny vymetené a odešly do kočičího nebe:o) Tedy pokud nepočítám ty dvě dvounohé, které tady se mnou poslední rok mého studia budou bojovat:o) V bytě nás bydlí sedm a úklidu se včera chopila jen část z nás, ale jak ta kuchyň a koupelny prokoukly:o) Dodám nějaké foto:o)

Útěk z reality do pohádky...

27. září 2009 v 13:50
Je známo, že maďarské papričky pálí, ale kdo ví, že výborné bílé masíčko má ryba hejk, že se květinářství řekne "Virág" a obuv "Cipö" ? Když příjdete, řeknu "Jonapot" a při odchodu " Visla":o)
Konec kurzu maďarčiny a teraz po slovensku:o)
Kruci, člověk z toho má uplně zamotanou kebulku...
Tak snad radši hups do horké vody, necháme si prohřát stárnoucí kosti, aby jsme ty kulturní zážitky lépe vstřebávali a mohli si na bedra naložit příště zase další kupu:)

J´taiem Paris

21. září 2009 v 18:55
Miluji Paříž...

Notre Dame, kde jsem potkala anděla...a pak že andělé neexistují:o)
Eiffelovka a výhled do dálky ..prozářený sluncem:o)

Zámky na Loiře...


Coco Chanel

14. září 2009 v 22:58
Uzasny film o uzasne zene s uzasnou zenskou vedle sebe....
Je super mit nekoho, kdo ma rad stejne zanry, veci, rad papa a popiji, cervene u Huberta v Hluboke nad Vlatavou po prolistovani Gantu...luxusni zalezitost:o)
Dve vysmate kocky.....mela Mony doma:o) Ja ty kocicky moc nemusim, lepsi kocka na strese, nezli myska v hrsti...i kdyz pavouk by byl jeste horsi:o)
Moninko, dekuji za hezke chvile a preji hodne stesti na Tve dalsi ceste zivotem! Bylo to hezke!!!

Táborské slavnosti

14. září 2009 v 22:58
Druhý víkend v září se v Táboře konají tzv. Táborské slavnosti, v každém průvodci najdete větu typu: "město se na pár dní promění ve středověké tržiště plné kejklířů, rytířů a trhovců". Letošní osmnáctý ročník našich slavností se vydařil ještě lépe než ty minulé, byl spojený s oslavami 25 výročí vzniku partnerství mezi Táborem a německou Kostnicí. Připili jsme si na plnoletost našich slavností, nad hlavami nám zazářil impozantní ohňostroj, radnici ozdobila světelná show a kouzelnou třešničkou na dortu byl koncert Lucie Bílé. Pro mě byly oslavy převážně pracovní..tlumočila jsem paní starostce a panu vrchnímu starostovi Frankovi, pomáhala jsem hasičům při křtu nové cisterny a také jsem uplnou náhodou dělala v němčině prohlídku hasičské stanice v Táboře, no komedie..do detailu se asi ani rozepisovat nemusím. Byla jsem ve svém živlu, je to práce, která mě baví a lidi mě baví a hasiči mě baví:o)
paní starostka Randová, pan vrchní starosta Frank při zápisu do Zlaté knihy
Dvě dámy, manželka pana Franka a manželka pana Herberta Schenka-otce partnerství
s Blusou na koncertu Lucky Bílé
tak a s klukama hasicemaaaa
s byvalým ředitelem táborských hasičů..panem Zdeňkem Dvořákem
a s jeho dcerou Janičkou alias Bačou

LIPNO a neco viiiic:o)

7. září 2009 v 23:30
V poslední době žiji na doraz. Brzo vstávám a mám autoškolu, pak hlídám amlého nezbedu "Ocíka" a večer zase jezdím,když pán Bůh dá a někdo se mě ujme. Přes den vyřizuji věci do práce a na radnici a tak není divu, že pak prchám na víkend pryč, někam si odpočinout. Lipno je můj kamrád a nacházím tam kousky štětsí a sama sebe. Sedím u vody, pozoruji plachetnice klouzající po jezerní hladině, nechám se omývat proudem větru a opočívám.... a když se pak SVĚT rozhodne, nadělit mi zážitek, ocitnu se třeba v krásné zahradě s "majitelkou" zámku Hluboká...

Víte proč je Červená Lhota červená?

2. září 2009 v 20:12
4lověk by si měl dělat malé velké radosti...každého z nás potěší něco jiného, já nepohrdnu pozváním na výlet. Frank Sinatra vyhrával a já jsem jela v krásné společnosti na zámek Červená Lhota. Prý byla zeď potřísněna krví mladé ženy a ta krev nešla smýt, tak ho celý natřeli na červeno. Je to hezký kout světa, místo kde básně znějí jinak a západ slunce má kouzelný háv. Bavil mě tento výlet a byla jsem šťastná...až když si člověk prožije období, kdy je hodně nešťastný a smutný, umí si vychutnat kousky štěstí. Já se je teď snažím zase hledat všude kolem sebe, štěstí je všude, ať už jako čtyřlístek v trávě nebo jako okamžik s milou osobou na Červené Lhotě.